Поток от креативността до улавянето на елементите, обработването им и управлението им по проекти.
УЛАВЯЙ ! Не спирай да улавяш Стъпките на действие. По време на заседание или среща, или докато действаш по задачите ти ще генерираш идеи и тези идеи ще изчезнат, ако не бъдат раздробени до конкретни, изразени с глаголи Стъпки за действие
Събирай ги като използваш тефтера или друга техника, която ти допада – но се опитай да запазиш Стъпките за действие отделно, така, че да се открояват от справките и нещата, които могат да почакат.Последователното изпълнение на задачи е по-добро от паралелното.
Стъпките за действие трябва да бъдат описвани по някакъв постоянен начин, да бъдат отнасяни към проекти и да им се поставя краен срок. Всяка стъпка за действие трябва да бъде отговорност на един единствен човек. Има и друг тип Стъпки за действие ,започващи с думичките Провери и Очаквано потвърждение
Обработвай –отделяй време за да обработиш съдържанието на кутията, като разграничаваш по-кое трябва да се действа и по кое не.Идентифицирай колективната си входяща пощенска кутия. Идентифицирай и след това консолидирай броя на дигиталните източници, които трябва да управляваш.
Ако трябва да се действа, идентифицирай Стъпките за действие, които могат да бъдат свършени бързо. Използвай правилото на двете минути – ако се вмества в този времеви интервал, то трябва да бъде свършено незабавно. Просто го вкарваш в системата и се отърваваш от него незабавно.
Анализирай информацията – каква е връзката ? Защо ми е отново да се връщам към това? Слагай етикети и картотекирай. Нещата, които могат да почакат се отделят в папка, а справките се изхвърлят или съхраняват по проекти. Периодично се връщай и преглеждай записките си. Може би времето на нещата, които могат да почакат е дошло.
Създавай приоритети и фокусирай. Помирявай спешното с важното- прави си два списъка. Избери 5 те най-важни проекта. Избери си фокус зона с 5те най-важни стъпки за всеки проект. Делегирай спешните неща. Създай таблица на отговорностите и прозорци на изключване от стимулите крадящи време.
Използвай прогреса като мотивационна сила, заобиколи се с артефакти на завършените проекти. Насред тежките проекти със стотици Стъпки за действие и междинни етапи действа изключително освежаващо да се заобиколиш със свидетелства за прогреса.
Създай среда, благоприятстваща предварителните действия. Започни да правиш нещо, създай прототип и го усъвършенствай в процеса на работа Налагай си ограничения на твоята креативност като срокове, бюджети и специфични изисквания за да насочиш енергията си в желаната посока. Гони до дупка задачите си след това. Казвай по-често Не, отколкото ДА за новите идеи.
Как се реализират добрите идеи – Скот Белски.