Традиционният начин на преподаване на съдържание изглежда така:
- Покажи картинките
- Кажете на учениците какво трябва да знаят.
- Накарайте ги да прочетат в учебниците си.
- Задайте работни листове. Дайте тест за оценка.
Ами ако изглеждаше по-така?
- Позволете на учениците сами да изследват съдържанието.
- Попълнете пропуските в разбирането им с обяснение.
- След това, нека да приложат наученото, като създадат нещо.
Изследване. Обяснете. Приложи.Тази рамка се вписва толкова добре с дистанционното обучение.
Много традиционният подход за преподаване и усвояване на ново съдържание изглежда така:
Лекция и четене: Това е входната част на обучението. Учителите преподават. Учениците четат от учебника. Ограничение: Студентите нямат много агенция в обучението. Това им е направено нещо.
Работни листове: Работните листове дават въпроси на учениците, като им дават практика с новия материал. Ограничение: Въпросите, на които учениците отговарят често, не им помагат да поставят материала в по-голяма картина.
Тест: Тестът също задава въпроси, но този път да прецени доколко добре ученикът схваща новия материал. Ограничение: Задаването на въпроси от затворен тип често не представя ясна картина на това колко добре е развито разбирането на ученика. Това може да доведе до игра на „gotcha“, хващайки учениците с въпроси, на които не могат да отговорят.
Има различен начин за оценка.
Тази рамка – проучете, обяснете, приложите – поставя обучението в ръцете на учениците, като ги насърчава да поемат контрола върху своето обучение от началото до края. Този дизайн на уроци беше една мощна рамка за проектиране на HyperDocs.
Разгледайте: Студентите сами събират основни знания по дадена тема. Това може да става чрез статии, видеоклипове, изображения и други. Вмъкнете връзки, изображения , видеоклипове или статии, които позволяват на студентите самостоятелно да изграждат основни знания за дадена тема.
Обяснете: Учителят попълва дупките с обяснение. Това може да бъде инструкция за цялата група или може да бъде предоставена от учители видеоклипове, статии, изображения и др.Добавете видео, статии или пауза за цял групов урок, за да обясните съдържанието.
Кандидатствайте: Студентите вземат наученото и го използват. Те създават нещо, за да покажат това, което знаят, вместо просто да отговарят на въпроси.Публикувайте инструкции за метода, който учениците ще използват, за да прилагат своите знания от урока и да споделят с автентична аудитория. Съвет: Използвайте изображенията и стъпките на куршума, за да опростите процеса.
Възможни ресурси:
- Мултимедийни текстови набори
- Wakelet
- ThingLink
- Google Expeditions
- Екранно видео
- EdPuzzle
- Плейлист в YouTube
- Видео инструкция
- Flipgrid
- Iorad
- Powtoon
- Google Рисунки