14 апр. СЪСТЕЗАНИЕ НА ПРОФЕСИИТЕ ГОТВАЧ, СЕРВИТЬОР-БАРМАН И ХЛЕБАР-СЛАДКАР.
На 21 януари в училище се проведе състезание за професиите Готвач,Сервитьор-барман и Хлебар-сладкар. Целта беше да се определят представителите на ЗПГ в регионалното състезание в София. На участниците бяха раздадени еднакви продукти като всеки ученик бе свободен да използва въображението си за да изготви определено ястие.
Резултатите бяха уникални и се получиха гозби със страхотен дизайн и вкус. Първите трима в класирането при професия готвач бяха оценени от журито с представител на сдружението на хотелиерите Юлия Шунгарова /Хотел Свети Никола / и учителите по теория и практика с разлика от 1 точка. Същото се получи и при сервитьорите.
Джоана Карпузова /11 з клас/ , Йордан Макенджиев или Мартин Кайтазов /11 з клас – 1 място с равни точки/ и Йорданка Янчева /11 е клас/ ще ни представят в София на 24-26 февруари . Пожелаваме и успех.



No Comments