07 май Ден на отворените врати 2026

За поредна година каним 7-класниците от град Сандански да посетят училището ни и да се запознаят с професиите, които ще предлагаме за учебната 2026-2027.
Идеята беше да представим 6-те професии по идентичен начин в рамките на 10 минути. Започвахме с кратко видеоклипче за професията в рамките на 2 минути. Продължавахме с презентация на ученици от съответните професии в няколко слайда с ключовите идеи за професията:
- Какво научихме и какво ще научим
- Какво правим и ще правим
- Какви станахме и как се променихме
Оставихме последната трета част на заданието в зоната на състезателния елемент. Имахме задачки, свързани с професията, които учениците трябваше да решат и да презентират своите решение.
Екипната работа беше задължителна. Журито от презентиращи ученици от ЗПГ , раздаваше символични награди на най-добре представилите се екипи.
Надяваме се, че сме привлекли вниманието ви и сме повдигнали зоната на информирания избор.
———————————————————————————————————————————————————–
⭐️Учениците от направление икономика, поискаха от седмокласниците да си изберат продукт и да му измислят име, слоган, цена, да решат къде ще го рекламира и на кого ще го продават; От втората част на същата професия получиха второ задание на направят дизайн на сайт, в който да продават този продукт.
⭐️Учениците от направление туризъм, предизвикаха седмокласниците да създадат маршрут за пътуване, като си изберат тип турист, и след това да изберат дестинация за него, хотел, забележителности, които да посети и да направят рекламно изречение.
⭐️Учениците от направление спедиция, решиха, че седмокласниците трябва да доставят пратка по маршрут- като изберат транспорта, цената, и да решат какви проблеми може да имат от началото до края на доставката.
⭐️Учениците от направление храни и напитки, бяха най-атрактивни и превърнаха седмокласниците в шеф-готвачи. Предоставиха им продукти и им дадоха няколко минути за съставят красив дизайн на чинията.
⭐️Учениците от направление лозаро-винарство, направиха игра, в която екипите разпознаваха сорт грозде. Тренираха и паметта си, защо предварително трябваше да запомнят сортовете по картинки.
⭐️Учениците от направление балнео и възстановителни процедури, представиха на седмокласниците различни типове клиенти и ги попитаха какви процедури според тях биха приложили и къде е зоната на напрежение при тези клиенти.Надяваме, се че сме повдигнали завесата за всяка професия и сме дали насоки в главите на бъдещите кандидат-гимназисти. Всеки намери по-нещо интересно за себе си и се включи в някои от състезанията, помагайки на своя екип.
————————————————————————————————————————————————————-
Имахме и специално представяне на заниманията по интереси и практиката в чужбина.
Седмокласниците разбраха, че училището предлага възможности като клуб по роботика, театрален клуб, занимание по интереси с име занимателна химия, разбраха, че има фотографско ателие, в което може да се снима наволя.
Бяха почерпени с изделия, направени от клуба по готварство и видяха цялата техника, с която се реализира подкастът на училището. Естествено бяха снимани на живо от учениците от клуб по фотография и дигитална обработка. Получихте символични награда, разпечатани на 3D принтерите ни.
Чуха детайлна информация от ученици, които са изкарали своята производствена практика в Германия за това как протича тя и какви емоции са изпитали. Над 250 ученици са пътували по програма Еразмус за провеждане на стаж в 11 и 12 клас.
Забравихме да ви покажем колекцията от дронове, който можете да управлявате. Не можахте да покарате картинг количките, сглобени от нас. Време беше малко, затова можете да ни посетите допълнително.
Всеки следобед ще са на ваше разположение, ако сте си харесали нещо и искате да се позабавлявате с него.
Заповядайте за каквото и да е – роботи, принтери, дронове, фотоапарати, камери и разглеждане на останалите стаи на училището, както и запознаване с бъдещите ви учители !
—————————————————————————————————————————————————————
Благодарим на всички участници в тази инициатива – на учителите, които отделиха време да подготвят кабинетите, да изберат учениците, които ще участват и да изготвят правилният сценарий за представяне.
На учениците, които отделиха от времето си и участваха в подготовката и презентирането пред 12 КЛАСА седмокласници. ТЕ повториха 12 пъти своята презентация – предполагаме, че тези 3 часа са били вдъхновяващи за тях и са били място за трупане на комуникациционен опит и ценни презентационни умения.
На екскурзоводите, които въпреки, че програмата се обърка още в началото успяха да довършат екскурзоводският си тур до края.
На фотографите, които са незабележим, но ценен фон за всяко подобно събитие. Стотиците снимки, които направихте ще получат своето признание. Да хванеш емоцията на момента не е лесна работа.
Благодарим и на класните ръководители на всички тези 12 класа кандидат-гимназисти, които геройски издържаха нашето облъчване на тема професионално образование и тези над 90 минути разходки в нашето училище.
Благодарим и на новите ни приятели от 7 клас, че се включиха в инициативите ни, знаем, че след 6 часа в училище това е трудна работа !


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sorry, the comment form is closed at this time.